12 Comments
User's avatar
VZsolt's avatar

Gulyástól, Vitályostól ezt kellene kérdezni minden kormányinfón.

Kassay Viktória's avatar

Nekünk, akik azt szoktuk meg hogy igazat beszélünk, megrögzött illúziónk, hogy sarokba lehet szorítani őket a megfelelő kérdésekkel,és nem fognak szemrebbenés nélkül tovább hazudni a legképtelenebb módon. Vagy viszontvádolni. Mert fognak....

VZsolt's avatar

Nyilvánvalóan. De jó őket izzadni látni.

Kassay Viktória's avatar

Igen, de valójában ezzel a látszat győzelemmel (hogy megizzasztjuk őket) mégsem nyerünk semmit.... sőt továbbra is részt veszünk a színjátékban, tulajdonképpen mi is fenntarjuk azt. Ez a mi csalink, amire folyton ráharapunk...

VZsolt's avatar

Minden egyéb amit tennünk kellene, azt ide nem lehet leírni.

Kassay Viktória's avatar

„An eye for an eye only ends up making the whole world blind.”

„Szemet szemért – és végül az egész világ megvakul.”Gandhi

VZsolt's avatar

Gandhi idézetek:

„Hitlert és Mussolinit meghívnám, hogy vegyék el, amit akarnak… de a lelkünket nem kapják meg. Ha elfoglalják az országot, ne működjetek együtt velük.”

„Ha én zsidó lennék Németországban… követelném, hogy lőjenek le vagy dobjanak börtönbe, de nem engedelmeskednék a diszkriminatív törvényeknek.”

Gandhi levele Hitlerhez

„Kedves barátom,

Barátaim sürgetnek, hogy írjak Önnek az emberiség érdekében.”

„Világosan látszik, hogy ma Ön az egyetlen ember, aki megakadályozhat egy háborút, amely az emberiséget barbárságba taszíthatja.”

„Az emberiség nevében kérem Önt: kerülje el a háborút.”

Próbálom elképzelni amikor Putyin, Trump, Netanjahu megkapja ezt a levelet.

User's avatar
Comment deleted
Mar 10
Comment deleted
Kassay Viktória's avatar

Igen, egyfelől teljesen igazad van, viszont ehhez szükséges hogy mindkét fél vitának tekintse a vitát, vélemények cseréjének, motivációk megértésének, stb. Az a gond, hogy az egyik fél ezzel a céllal vitatkozik, tesz fel kérdést, amit a másik fél egyszerűen arra használ, hogy mikor a kérdés végén szót kap, azt mond amit akar, ugyanazt sulykolja, amit korábban-nem a kérdésre reflektál-, visszatámad, azzal gyanusít amit maga követ el. Amint a kommunikáció erre a síkra lép, minden kérdés, és minden további szó a despota malmára hajtja a vizet, -erre értem, hogy mi is fenntartunk egy olyan színjátékot amiben egyre rosszabb helyzetbe navigáljuk magunkat. Meg kell kísérelni értelmesen beszélni, de amint ez lehetetlenné válik, rá kell mutatni a játszmára, és ki kell lépni az interakcióból. Nagyon frusztráló, de nem lehet vele mást tenni.

Buda Peter's avatar

Talan az lehet a megoldas erre a dilemmara, hogy dinamikus modon allunk a kerdeshez. Vagyis probaljuk magunk alakitani a dramaturgiat es ennek megfeleloen vallalunk “utkozetet”. Mert valoban valhat egy rosszul felvallalt vita a hazudozas legitimaciojava, ahogy a hallgatas pedig az ervek hianyanak latszatava.

VZsolt's avatar

“””- Ők előremennek a kisautóval, és Abudir előtt, a romvárosnál találkozunk.

- És hogy akarják elfogni őket?

- Hálóval fiam. Hiába, a Mester zseniális, na!

Ezt most már Gorcsev is elismerte magában. Nehéz szívvel meredt a sivatagba, ahol a sárga porlapály izzó, halovány sugárzással elkülönült a leborult éj alatt. Megint csak győzni fog a gonosz... Ez az altábornagy vitéz, okos katona, de szélhámosok ellen nem tud harcolni, mert bármit is tesznek majd ellene, ő akkor is gentleman marad. Az pedig ilyenkor baj. Távolról apró, mozgó pontok közeledtek a tábortűz felé... Nyújtott hangokon rikoltoztak a sakálok, hiénák és más Wendrinerek...”””

Rejtő Jenő, A tizennégy karátos autó

Balogh Miklos's avatar

Amennyi pénz elmegy erre hogy manipulálják a szavazásokat abból a pénzből meg erőből már lehetne rendes működő országot csinálni.